Klasyczne limuzyny

klasyczne limuzynyJakie są klasyczne limuzyny ? Auto jakim jest limuzyna już od dawna utożsamiane jest z luksusem. Jest to też synonim życia na wysokim poziomie. Z tego też względu limuzyny polecane są jako najbardziej komfortowe auta do każdej podróży luksusowej. Często wykorzystywane są do transportu ważnych i znanych polityków czy urzędników państwowych. Pokazują się w nich także gwiazdy i słynni celebryci, na najsłynniejszych imprezach świata.

Pochodzenie tego typu aut przypisuje się Francji, gdzie limuzyny klasyczne pojawiły się już w XVIII wieku.

Tradycyjne limuzyny charakteryzuje przede wszystkim ich kolorystyka. Są to barwy: czerń oraz biel. Nowoczesne modele aut pojawiają się w bardzo różnych barwach. Można spotkać między innymi limuzyny w kolorach takich jak róż, purpura, niebieski.

Klasyczne limuzyny wzorowane są na podwoziu czterodrzwiowym typu sedan. Ich dodatkowe wyposażenie to telewizor, odtwarzacze CD i DVD, lodówka, barek. Nowoczesne typy posiadają często takie elementy wyposażenia, które sprzyjają nawet długiemu podróżowaniu. Jakuzi a nawet miejsce do tańczenia to tylko niektóre z przykładów wnętrza nowoczesnej limuzyny.

Tego typu samochody charakteryzują się także dużo większym – szerszym rozstawem osi. Dzięki temu pasażerowie mają więcej miejsca na nogi. Są one w stanie pomieścić jednorazowo do 10 osób. nowoczesne limuzyny mogą jednocześnie przewieźć 15-tu pasażerów.

Najczęstsze ich wykorzystywanie to śluby, wesela, wieczory kawalerskie. Bardziej nowoczesne rodzaje limuzyn używane są do przewozu celebrytów lub ważnych urzędników państwowych i biznesmenów. Takiej limuzyny nie znajdziemy na dworcu PKP nie wynajmiemy bez kaucji w Szczecinie