Rodzaje limuzyn

Wypożyczalnia samochodów Szczecin PrawobrzeżeJakie są rodzaje limuzyn? O limuzynie mówi się powszechnie, że jest to auto z klasą i dla ludzi z kasą… Jest w tym wiele z prawdy, ponieważ limuzyna w tradycyjnym pojęciu to luksusowe auto osobowe. Jego właściciele to zazwyczaj osoby wysoko postawione, posiadacze dobrze prosperujących firm, ważni celebryci lub biznesmeni.

Podobnie jak w przypadku różnych innych typów samochodów, także limuzyna posiada kilka swoich odmian. Są nimi konkretne modele aut – głównie osobowych. Różnią się one między sobą wyglądem i zastosowaniem. Cechą przewodnią jaka je różni to także wnętrze limuzyny. Posiadają one jednak pewne cechy wspólne takie jak chociażby 4-drzwiowe nadwozie typu sedan.

Najbardziej popularne z nich to:

Mercedes – cechy charakterystyczne to: aerodynamiczne zderzaki i ceramiczne hamulce oraz bogate wnętrze,
BMW – najbardziej luksusowe z limuzyn; cecha charakterystyczna to niemal pełne elektroniczne sterowanie, spora swoboda przestrzenna oraz wygoda i estetyka wyglądu,
Lincoln (marka Ford) – duże, komfortowe limuzyny specjalnie dostosowane do jazdy po tradycyjnych szosach; mają miękkie zawieszenie; są wyposażone w silnik V8 4,6 litra o niewielkiej mocy; dostępne są wersje klasyczne krótkie jak i lekko wydłużone. Taki samochód można wynająć na lotniku w Goleniowie

Bez względu jednak na to, jaki rodzaj czy model limuzyny wybierzemy, już sam fakt jego posiadania podnosi nasz status społeczny. Osoba posiadająca limuzynę jest postrzegana jako ktoś ważny i dobrze sytuowany finansowo. Wpływa to w znaczący sposób na jego prestiż.